Zadzwoń do nas +48 784 702 708

INSTALACJA REKUPERACJI

  • ODZYSK PONAD 90% ENERGII Z WYWIANEGO POWIETRZA
  • WYSOKOSPRAWNY WYMIENNIK CIEPŁA
  • NISKIE ZUŻYCIE ENERGII, TANIA EKSPLOATACJA
  • CICHA PRACA

Sercem urządzenia

potocznie zwanym rekuperatorem jest wymiennik ciepła o wysokim stopniu sprawności odzysku temperatury z powietrza usuwanego i przekazaniu do powietrza nawiewanego z zewnątrz. Sprawność odzysku ciepła wynosi do około 90-95%.

Miejsce montażu

to najczęściej poddasze domu, kotłownia, garaż, pomieszczenie techniczne, ale można również ukryć rekuperator w szafce kuchennej. Rekuperatory występują w wersjach stojących, wiszących na ścianie lub podwieszanych pod sufitem.

Uzdatnianie powietrza

to proces który odbywa się w rekuperatorze. Polega najczęściej na wstępnym ogrzaniu powietrza w okresie zimowym, filtracji w celu usunięcia zanieczyszczeń, podgrzania lub ochłodzenia powietrza w wymienniku ciepła, oraz ewentualnym dodatkowym ochłodzeniu lub podgrzaniu poprzez dodatkową nagrzewnicę lub chłodnicę przy w skrajnych temperaturach w zależności od sezonu.

Dowiedz się więcej ...

Dysponujemy zespołem fachowców, których wiedza i doświadczenie pozwalają na zainstalowanie systemu rekuperacji w każdych warunkach. Niezależnie od charakteru budynku, jesteśmy w stanie zamontować instalacje tak, aby spełniała swoje najważniejsze funkcje. Instalacja składa się z rekuperatora oraz kanałów wentylacyjnych rozmieszczonych w obrębie budynku. Kanały są zupełnie niewidoczne, a ich rodzaj i umiejscowienie mogą być zróżnicowane. Najczęściej instalacja ułożona jest na poddaszu nieużytkowym, z którego schodzi za pozostałe kondygnacje. Najważniejsze jest rozmieszczenie kanałów w taki sposób, aby wszystkie pomieszczenia w pełni korzystały z wentylacji mechanicznej.

Delikatny przepływ powietrza odbywa się w zupełnej ciszy, nie jest zatem odczuwalny bądź słyszalny przez osoby użytkujące pomieszczenia. Rekuperacja wykorzystywana może być zatem w budynkach mieszkalnych, firmach bądź instytucjach użyteczności publicznej. Najważniejszą częścią instalacji jest rekuperator. W jego wnętrzu zachodzi proces odzysku energii z wywiewanego powietrza. Istotne jest dobranie odpowiedniego urządzenia do potrzeb, ponieważ jego moc bezpośrednio wpływa na energooszczędność wentylacji. Przepływ powietrza powinien być swobodny, jeżeli zatem rekuperator dobrany będzie w niewłaściwy sposób, powietrze we wnętrzu będzie nieodpowiednio wentylowane. Rodzaj pomieszczenia, w którym umieszczony zostanie rekuperator, uzależniony jest od możliwości budynku.

Zanim jednak nasi fachowcy przystąpią do działania, dokładnie omawiamy z klientem wszystkie szczegóły realizacji. Indywidualnie podchodzimy do każdego zlecenia, dopasowując instalacje do potrzeb osób użytkujących pomieszczenia oraz możliwości poszczególnych wnętrz. System wentylacji mechanicznej powinien w sposób efektywny spełniać swoje najważniejsze funkcje. Staramy się dobrać optymalne rozwiązanie do rodzaju oraz wielkości budynku. Istotna jest ilość pomieszczeń i ich charakter, dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z rozmieszczeniem poszczególnych wnętrz.

System rekuperacji ze względu na oszczędne gospodarowanie zasobami energii cieszy się coraz większą popularnością. Instalacja tego typu jest energooszczędna i ekonomiczna. Jest w pełni bezpieczna dla środowiska naturalnego oraz zdrowia człowieka. Znacząco wpływa na jakości powietrza w pomieszczeniach, zapobiegając rozwojowi pleśni bądź grzybów. Korzystnie wpływa na komfort i wygodę użytkowanych pomieszczeń.

    Pompa ciepła dla Twojego domu
    Ten formularz ułatwi nam dobór Pompy Ciepła. Prosimy o jego wypełnienie. Jeśli nie znasz odpowiedzi na któreś z pytań, to je pomiń.
    DANE KLIENTA

    DANE BUDYNKU
    Typ Budynku
    Czy obiekt posiada garaż w bryle budynku?

    Rodzaj konstrukcji budynku
    Okna
    Izolacja dachu lub ostatniej kondygnacji
    Izolacja podłogi
    Rodzaj wentylacji

    SYSTEM GRZEWCZY
    Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej
    Ogrzewanie budynku
    Rodzaj ogrzewania oraz temperatura zasilania czynnika grzewczego
    Czy jesteś zainteresowany dofinansowaniem