Zadzwoń do nas+48 608 122 307

Rekuperacja Kraków

Rekuperacja to energooszczędna wentylacja mechaniczna pomieszczeń, opierająca się na dostarczaniu świeżego powietrza do wnętrza budynku z zewnątrz, jednocześnie odprowadzając powietrze zużyte i zanieczyszczone (z zawartością dwutlenku). Docierające do wnętrza powietrze jest przefiltrowane przy pomocy specjalnego systemu, dzięki czemu nie zawiera ono nieczystości z zewnątrz. Podczas chłodniejszych miesięcy, gdy budynek ogrzewany jest przy udziale instalacji grzewczej, chłodne powietrze pobierane z zewnątrz przy pomocy rekuperatora jest ogrzewane. Rekuperacja Kraków umożliwia wówczas odzysk energii cieplnej, jednocześnie oszczędzając na ogrzewaniu.

image

Analiza możliwości

Przyjedziemy do Ciebie i pomożemy Ci zaplanować wentylację mechaniczną z rekuperacją. Wspólnie ustalimy lokalizację przewodów wentylacyjnych oraz lokalizację rekuperatora.
image

Dobór instalacji

Rekuperator z opcją dodatkowego chłodzenia? Sterowany smartfonem? A może taki, który bada jakość powietrza w Twoim domu i sam się steruje? Dobieramy urządzenia wyłącznie dobrej jakości, które będą Ci służyć długie lata.
image

Kosztorys realizacji

Przedstawimy w szybkim czasie wycenę naszych usług. Określimy warunki płatności oraz wspólnie uzgodnimy dogodny termin realizacji. Pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze korzystając z dostępnych programów dofinansowań i ulg.
image

Montaż

Pojawiamy się punktualnie, wykonujemy naszą prace w bezpieczny sposób zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Zostawiamy po sobie porządek.
image

Weryfikacja i szkolenie

W trakcie montażu i po jego zakończeniu weryfikujemy poprawność wykonanej przez nas instalacji. Ostatnim etapem jest krótkie szkolenie z zakresu obsługi rekuperatora, chcemy żebyś wiedział jak nim sterować i np. kiedy należy wymienić filtr powietrza.

Rekuperacja do domu Kraków

Dysponujemy zespołem fachowców, których wiedza i doświadczenie pozwalają na zainstalowanie systemu rekuperacji w każdych warunkach. Niezależnie od charakteru budynku, jesteśmy w stanie zamontować instalacje tak, aby spełniała swoje najważniejsze funkcje. Instalacja składa się z rekuperatora oraz kanałów wentylacyjnych rozmieszczonych w obrębie budynku. Kanały są zupełnie niewidoczne, a ich rodzaj i umiejscowienie mogą być zróżnicowane. Najczęściej instalacja ułożona jest na poddaszu nieużytkowym, z którego schodzi za pozostałe kondygnacje. Najważniejsze jest rozmieszczenie kanałów w taki sposób, aby wszystkie pomieszczenia w pełni korzystały z wentylacji mechanicznej.

Energooszczędna wentylacja mechaniczna

Delikatny przepływ powietrza odbywa się w zupełnej ciszy, nie jest zatem odczuwalny bądź słyszalny przez osoby użytkujące pomieszczenia. Rekuperacja Kraków wykorzystywana może być zatem w budynkach mieszkalnych, firmach bądź instytucjach użyteczności publicznej. Najważniejszą częścią instalacji jest rekuperator. W jego wnętrzu zachodzi proces odzysku energii z wywiewanego powietrza. Istotne jest dobranie odpowiedniego urządzenia do potrzeb, ponieważ jego moc bezpośrednio wpływa na energooszczędność wentylacji. Przepływ powietrza powinien być swobodny, jeżeli zatem rekuperator dobrany będzie w niewłaściwy sposób, powietrze we wnętrzu będzie nieodpowiednio zwentylowane. Rodzaj pomieszczenia, w którym umieszczony zostanie rekuperator, uzależniony jest od możliwości budynku. Urządzenie zamontowane może być na nieużytkowym poddaszu, w kotłowni lub garażu.

Indywidualny montaż systemu rekuperacji

Zanim jednak nasi fachowcy przystąpią do działania, dokładnie omawiamy z klientem wszystkie szczegóły realizacji. Indywidualnie podchodzimy do każdego zlecenia, dopasowując instalacje do potrzeb osób użytkujących pomieszczenia oraz możliwości poszczególnych wnętrz. System wentylacji mechanicznej powinien w sposób efektywny spełniać swoje najważniejsze funkcje. Staramy się dobrać optymalne rozwiązanie do rodzaju oraz wielkości budynku. Istotna jest ilość pomieszczeń i ich charakter, dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z rozmieszczeniem poszczególnych wnętrz.

System rekuperacji ze względu na oszczędne gospodarowanie zasobami energii cieszy się coraz większą popularnością. Instalacja tego typu jest energooszczędna i ekonomiczna. Jest w pełni bezpieczna dla środowiska naturalnego oraz zdrowia człowieka. Znacząco wpływa na jakości powietrza w pomieszczeniach, zapobiegając rozwojowi pleśni bądź grzybów. Korzystnie wpływa na komfort i wygodę użytkowanych pomieszczeń.